Plugs; for feet fastening,for profiles; Body: black; H: 33mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
430555
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 430555
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plugs; for feet fastening,for profiles; Body: black; H: 33mm
| Operating temperature | -30...100°C |
| Resistance to | most of oils, most of solvents |
| Application | for feet fastening, for profiles |
| Body material | polyamide |
| Width | 20mm |
| Length | 20mm |
| Height | 33mm |
| Body colour | black |
| Thread | M10 |
| Wall thickness | 1.5...2mm |
| Static load | 3kN |
| Type of mounting element | stopper |
| Internal parts material | steel |