Transport wheel; V: torsional with lock; Ø: 100mm; W: 30mm; H: 128mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
451606-1
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 451606
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; V: torsional with lock; Ø: 100mm; W: 30mm; H: 128mm
| Material | aluminium, polyurethane |
| Version | torsional with lock, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 128mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Force kg | 203kg |
| Wheel width | 30mm |
| Wheel diameter | 100mm |
| Dynamic load | 2kN |
| Rolling load | 2.25kN |