Transport wheel; Ø: 40mm; W: 18mm; H: 59mm; rigid; 400N; 40kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
451946
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 451946
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 40mm; W: 18mm; H: 59mm; rigid; 400N; 40kg
| Material | polyurethane, technopolymer (PA) |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 59mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 55 |
| Force kg | 40kg |
| Wheel width | 18mm |
| Wheel diameter | 40mm |
| Dynamic load | 400N |