Transport wheel; Ø: 60mm; W: 25mm; H: 83mm; rigid; 700N; 71kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
451950
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 451950
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 60mm; W: 25mm; H: 83mm; rigid; 700N; 71kg
| Material | polyurethane, technopolymer (PA) |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 83mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 55 |
| Force kg | 71kg |
| Wheel width | 25mm |
| Wheel diameter | 60mm |
| Dynamic load | 700N |