Transport wheel; Ø: 160mm; W: 50mm; H: 205mm; permanent; 560kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
452463
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 452463
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 160mm; W: 50mm; H: 205mm; permanent; 560kg
| Material | aluminium, polyurethane |
| Version | hub with ball bearings, permanent, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 205mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 75 |
| Force kg | 560kg |
| Wheel width | 50mm |
| Wheel diameter | 160mm |
| Dynamic load | 5.5kN |
| Rolling load | 5.5kN |