Transport wheel; Ø: 200mm; W: 50mm; H: 252mm; permanent; 713kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
452474
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 452474
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 200mm; W: 50mm; H: 252mm; permanent; 713kg
| Material | aluminium, polyurethane |
| Version | hub with ball bearings, permanent, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 252mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 75 |
| Force kg | 713kg |
| Wheel width | 50mm |
| Wheel diameter | 200mm |
| Dynamic load | 7kN |
| Rolling load | 7kN |