Transport wheel; Ø: 100mm; W: 40mm; H: 138mm; permanent; 183kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
452785
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 452785
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 100mm; W: 40mm; H: 138mm; permanent; 183kg
| Material | aluminium, rubber |
| Version | permanent, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 138mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 70 |
| Force kg | 183kg |
| Wheel width | 40mm |
| Wheel diameter | 100mm |
| Dynamic load | 1.8kN |
| Rolling load | 1.8kN |