Resistor: thick film; SMD; 0603; 270Ω; 62.5mW; ±5%; 50V; -55÷155°C
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
4S03WGJ0271T5E
Tootja: ROYALOHM
Tootja tootekood: 4S03WGJ0271T5E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thick film; SMD; 0603; 270Ω; 62.5mW; ±5%; 50V; -55÷155°C
| Mounting | SMD |
| Power | 62.5mW |
| Resistance | 270Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Number of resistors | 4 |
| Operating voltage | 50V |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±5% |
| Case - mm | 1608 |