Fuse: fuse; gG,gL; 500A; 690VAC; industrial; NH3
Kordarv:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
500NHG3B-690
Tootja: BUSSMANN
Tootja tootekood: 500NHG3B-690
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; gG,gL; 500A; 690VAC; industrial; NH3
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 43W |
| Current rating | 500A |
| Rated voltage | 690V AC |
| Fuse size | NH3 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG, gL |
| Breaking capacity | 120kA |