Microswitch SNAP ACTION; without lever; SPST; 7A/28VDC; OFF-(ON)
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
5XE17
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: 5XE17
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION; without lever; SPST; 7A/28VDC; OFF-(ON)
| Operating temperature | -55...204°C |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | without lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | cables |
| Body dimensions | 22.25x21.35x8.79mm |
| Contacts configuration | SPST |
| DC contacts rating @R | 7A / 28V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |