Fuse: PTC polymer; 1.6A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
60R160XF
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 60R160XF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 1.6A
| Mounting | THT |
| Power | 1.9W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| D dimension | 7.6mm |
| Current rating | 1.6A |
| Max surge current | 40A |
| B dimension | 21.6mm |
| C dimension | 5.1mm |
| E dimension | 3.1mm |
| Max resistance | 220mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 3.2A |
| Min. resistance | 90mΩ |