Socket; 4mm banana; 10A; 1kV; Cutout: Ø12.2mm; red; gold-plated
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
66.9427-22
Tootja: STÄUBLI
Tootja tootekood: 66.9427-22
Spetsifikatsioon tootele Socket; 4mm banana; 10A; 1kV; Cutout: Ø12.2mm; red; gold-plated
| Mounting | on panel, soldered |
| Connector | socket |
| Colour | red |
| Contact plating | gold-plated |
| Mounting hole diameter | Ø12.2mm |
| Panel cutout diameter | 12.2mm |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 1kV |
| Connector variant | insulated |
| Overall length | 50.5mm |
| Conform to the norm | EN 61010 |