Plug; 4mm banana; 32A; 600V; red; 2.5mm2; Plating: nickel plated
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
66.9584-22
Tootja: STÄUBLI
Tootja tootekood: 66.9584-22
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plug; 4mm banana; 32A; 600V; red; 2.5mm2; Plating: nickel plated
| Mounting | screw |
| Connector | plug |
| Colour | red |
| Contact plating | nickel plated |
| Length | 71mm |
| Current rating | 32A |
| Connector variant | insulated |
| Conform to the norm | CAT II 600V, EN 61010 |
| Max cable section | 2.5mm<sup>2</sup> |