Socket; 4mm banana; 24A; 1kV; blue; nickel plated; on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
66.9665-23
Tootja: STÄUBLI
Tootja tootekood: 66.9665-23
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Socket; 4mm banana; 24A; 1kV; blue; nickel plated; on panel
| Mounting | on panel, soldered |
| Connector | socket |
| Colour | blue |
| Contact plating | nickel plated |
| Panel cutout diameter | 12.2mm |
| Current rating | 24A |
| Rated voltage | 1kV |
| Connector variant | non-insulated |
| Overall length | 37mm |
| Conform to the norm | EN 61010 |