Connector: AC supply; socket; female; IEC 60320; C13 (F); -25÷70°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6600.4215
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 6600.4215
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: AC supply; socket; female; IEC 60320; C13 (F); -25÷70°C
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP30 |
| Electrical mounting | 4.8x0,8mm connectors |
| Connector | socket |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | for panel mounting, SNAP-IN |
| Type of connector | AC supply |
| Current rating | 10A |
| Standard | IEC 60320 |
| Rated voltage | 250V AC |
| Panel thickness | ≤ 1.5mm |
| Connector variant | C13 (F) |