LCR meter; LCD TFT 7"; 6 digits; 800x480; f: 10Hz÷20MHz; 25Ω,100Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6630-20
Tootja: MICROTEST
Tootja tootekood: 6630-20
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LCR meter; LCD TFT 7"; 6 digits; 800x480; f: 10Hz÷20MHz; 25Ω,100Ω
| Supply voltage | 100...240V |
| Operating temperature | 10...40°C |
| Interface | GPIB, LAN, RS232, USB device, USB Host |
| Display resolution | 800x480 |
| Supply voltage frequency | 50/60Hz |
| Measuring instrument features | BIN comparator function, parallel or serial measurement |
| Standard equipment | mains cable |
| Type of meter | LCR meter |
| Measurement | admittance, capacitance, conductance, DCR, dissipation factor D, equivalent series resistance (ESR), line impedance, inductance, phase angle θ, quality factor Q, reactance, resistance, susceptance |