Relay: electromagnetic power
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
67.22.9.024.4500
Tootja: FINDER
Tootja tootekood: 67.22.9.024.4500
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic power
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...60°C |
| Leads | for soldering |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Switched voltage | ≤ 220V DC |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | DPST-NO |
| DC contacts rating @R | 50A / 24V DC |
| Contact current max. | 150A |
| Relay variant | power |
| Coil current | 113mA |