Relay: electromagnetic power
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
68.25.9.024.4300
Tootja: FINDER
Tootja tootekood: 68.25.9.024.4300
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic power
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | for soldering |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Switched voltage | ≤ 220V DC, ≤ 400V AC |
| Coil resistance | 200Ω |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| AC contacts rating @R | 40A / 250V AC |
| Relay variant | power |
| Coil power consumption | 2.9W |
| Coil current | 120mA |