Socket; 4mm banana; 20A; Cutout: Ø7.5mm; blue; nickel plated; 5mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
69.8321-23
Tootja: STÄUBLI
Tootja tootekood: 69.8321-23
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Socket; 4mm banana; 20A; Cutout: Ø7.5mm; blue; nickel plated; 5mΩ
| Mounting | on panel, screw, soldered |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Connector | socket |
| Colour | blue |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | brass |
| Max. contact resistance | 5mΩ |
| Mounting hole diameter | Ø7.5mm |
| Current rating | 20A |
| Panel thickness | ≤ 3mm |
| Connector variant | insulated |
| Overall length | 24.6mm |
| Insulator material | polyamide |