Diode: rectifying; THT; 600V; 6A; Package: reel,tape; R6; Ifsm: 400A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
6A6-T
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: 6A6-T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 600V; 6A; Package: reel,tape; R6; Ifsm: 400A
| Mounting | THT |
| Case | R6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 6A |
| Max. forward voltage | 900mV |
| Type of diode | rectifying |