Diode: rectifying; THT; 600V; 6A; reel; Ifsm: 400A; R6; Ufmax: 0.95V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6A6-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: 6A6-TP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 600V; 6A; reel; Ifsm: 400A; R6; Ufmax: 0.95V
| Mounting | THT |
| Case | R6 |
| Kind of package | reel |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 6A |
| Max. forward voltage | 950mV |
| Type of diode | rectifying |