Diode: rectifying; THT; 600V; 6A; reel,tape; Ifsm: 250A; R6; Ufmax: 1V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6A60G-1
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 6A60G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 600V; 6A; reel,tape; Ifsm: 250A; R6; Ufmax: 1V
| Mounting | THT |
| Case | R6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 250A |
| Load current | 6A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | rectifying |
| Capacitance | 60pF |