Power supply: switched-mode; for DIN rail; 24VDC; 3÷10A; 24VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6EP1961-2BA21
Tootja: SIEMENS
Tootja tootekood: 6EP1961-2BA21
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; for DIN rail; 24VDC; 3÷10A; 24VDC
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Number of channels | 4 |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 24V DC |
| Electrical connection | screw |
| Kind of power supply | for DIN rail |