Power supply: switched-mode; for DIN rail; 72W; 24VDC; 3A; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6EP3332-3SB00-0AX0
Tootja: SIEMENS
Tootja tootekood: 6EP3332-3SB00-0AX0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; for DIN rail; 72W; 24VDC; 3A; IP20
| Output current | 3A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 187...264V AC |
| Power | 72W |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 24V DC |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | for DIN rail |