AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 960 W, 48 V, 20 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6EP3447-8SB00-0AY0
Tootja: SIEMENS
Tootja tootekood: 6EP3447-8SB00-0AY0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 960 W, 48 V, 20 A
| Output current | 20A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Power | 960W |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 48V DC |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | for DIN rail |