Module: PLC programmable controller; OUT: 6; IN: 8; Series: S7-1200
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6ES7212-1BE40-0XB0
Tootja: SIEMENS
Tootja tootekood: 6ES7212-1BE40-0XB0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: PLC programmable controller; OUT: 6; IN: 8; Series: S7-1200
| Supply voltage | 85...264V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Series | S7-1200 |
| Body dimensions | 90x100x75mm |
| Additional functions | 75kB program memory |
| Kind of input 1 | digital |
| Number of inputs | 8 |
| Number of outputs | 6 |
| Kind of output 1 | relay |
| The programming method | PC |
| Number of analog inputs | 2 |