Contactor: 4-pole; for DIN rail mounting; 6K; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6K.04.8.024.4809
Tootja: FINDER
Tootja tootekood: 6K.04.8.024.4809
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 4-pole; for DIN rail mounting; 6K; IP20
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 9A |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP20 |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Width | 45mm |
| Height | 57.5mm |
| Type of contactor | 4-pole |
| Cross section of connecting wires | 0.5...2.5mm<sup>2</sup> |