Optocoupler; THT; Channels: 1; Out: transistor; CTR@If: 19-50%@16mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6N136-1
Tootja: ISOCOM
Tootja tootekood: 6N136
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Optocoupler; THT; Channels: 1; Out: transistor; CTR@If: 19-50%@16mA
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Max. off-state voltage | 5V |
| Turn-on time | 800ns |
| Collector current | 8mA |
| Insulation voltage | 5kV |
| Kind of output | transistor |
| Collector-emitter voltage | 20V |
| Turn-off time | 800ns |
| CTR@If | 19...50% @16mA |