Optocoupler; THT; Channels: 1; Out: Darlington; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6N138-2
Tootja: ISOCOM
Tootja tootekood: 6N138
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Optocoupler; THT; Channels: 1; Out: Darlington; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Max. off-state voltage | 5V |
| Load current | 20mA |
| Turn-on time | 10µs |
| Insulation voltage | 5kV |
| Collector-emitter voltage | 7V |
| Turn-off time | 35µs |
| CTR@If | 300...1600% @1.6mA |