Fuse: fuse; gG,gL; 6A; 690VAC; industrial; NH000
Kordarv:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
6NHG000B-690
Tootja: BUSSMANN
Tootja tootekood: 6NHG000B-690
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; gG,gL; 6A; 690VAC; industrial; NH000
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 2W |
| Current rating | 6A |
| Rated voltage | 690V AC |
| Fuse size | NH000 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG, gL |
| Breaking capacity | 120kA |