Inverter; Max motor power:1.1kW; Usup:200÷240VAC; 0÷599Hz; 6A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6SL3210-5BB21-1UV0
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inverter; Max motor power:1.1kW; Usup:200÷240VAC; 0÷599Hz; 6A
| Mounting | for wall mounting |
| Supply voltage | 200...240V AC |
| Operating temperature | 0...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Type of module | Inverter |
| Series | SINAMICS V20 |
| Current rating | 6A |
| Output frequency | 0...599Hz |
| Number of inputs | 6 |
| Number of outputs | 3 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Max motor power | 1.1kW |
| Inverter output voltage | 3 x 230V AC |
| The programming method | keypad |
| Number of analog outputs | 1 |
| Input 1 properties | rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA |
| Number of analog inputs | 2 |