Inverter; Max motor power: 1.5kW; Usup: 200÷240VAC; 0÷599Hz; IN: 6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6SL3210-5BB21-5AV0
Tootja: SIEMENS
Tootja tootekood: 6SL3210-5BB21-5AV0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inverter; Max motor power: 1.5kW; Usup: 200÷240VAC; 0÷599Hz; IN: 6
| Mounting | for wall mounting |
| Supply voltage | 200...240V AC |
| Operating temperature | 0...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Type of module | Inverter |
| Series | SINAMICS V20 |
| Current rating | 7.8A |
| Output frequency | 0...599Hz |
| Number of inputs | 6 |
| Number of outputs | 3 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Max motor power | 1.5kW |
| Inverter output voltage | 3 x 230V AC |
| The programming method | keypad |
| Number of analog outputs | 1 |
| Number of analog inputs | 2 |