Inverter; 2.2kW; 3x400VAC; 3x380÷480VAC; for wall mounting; IN: 6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6SL3210-5BE22-2UV1
Tootja: SIEMENS
Tootja tootekood: 6SL3210-5BE22-2UV1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inverter; 2.2kW; 3x400VAC; 3x380÷480VAC; for wall mounting; IN: 6
| Mounting | for wall mounting |
| Operating temperature | -10...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Series | SINAMICS V20 |
| Current rating | 5.6A |
| Number of inputs | 6 |
| Number of outputs | 3 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Driver features | integrated brake transistor |
| Max motor power | 2.2kW |
| Voltage between phases (for three phase system) | 380...480V AC |
| Inverter output voltage | 3 x 400V AC |
| The programming method | keypad |
| Number of analog outputs | 1 |
| Input 1 properties | rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA |
| Number of analog inputs | 2 |