Capacitor: polymer; 220uF; 6.3VDC; ESR: 25mΩ; SVP; SMD; ±20%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6SVP220M
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 6SVP220M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 220uF; 6.3VDC; ESR: 25mΩ; SVP; SMD; ±20%
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 6.3V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 7.9mm |
| Impedance | 25mΩ |
| Body dimensions | Ø10x7.9mm |
| Diameter | 10mm |
| Capacitance | 220µF |
| Type of capacitor | polymer |
| Service life | 2000h |