Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 120 µF, 6.3 V, Radial Can - SMD, OS-CON SVPA Series
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
6SVPA120MAA
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 6SVPA120MAA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 120 µF, 6.3 V, Radial Can - SMD, OS-CON SVPA Series
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 6.3V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 6mm |
| Impedance | 22mΩ |
| Body dimensions | Ø6.3x6mm |
| Diameter | 6.3mm |
| Capacitance | 120µF |
| Type of capacitor | polymer |
| Service life | 2000h |
| Max operating temperature | 105°C |