Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 47 µF, 6.3 V, Radial Can - SMD, OS-CON SVPA Series
Kordarv:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Tootekood:
6SVPA47MAA
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 6SVPA47MAA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 47 µF, 6.3 V, Radial Can - SMD, OS-CON SVPA Series
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 6.3V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 6mm |
| Impedance | 30mΩ |
| Body dimensions | Ø5x6mm |
| Diameter | 5mm |
| Capacitance | 47µF |
| Type of capacitor | polymer |
| Service life | 2000h |
| Max operating temperature | 105°C |