Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 820 µF, 6.3 V, Radial Can - SMD, OS-CON SVPC Series
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6SVPC820M
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 6SVPC820M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 820 µF, 6.3 V, Radial Can - SMD, OS-CON SVPC Series
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 6.3V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 12mm |
| Impedance | 12mΩ |
| Body dimensions | Ø8x12mm |
| Diameter | 8mm |
| Capacitance | 820µF |
| Kind of capacitor | low ESR |
| Type of capacitor | polymer |
| Service life | 2000h |
| Max operating temperature | 105°C |