Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, OS-CON, 180 µF, 6.3 V, Radial Can - SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6SVPE180M
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 6SVPE180M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, OS-CON, 180 µF, 6.3 V, Radial Can - SMD
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 6.3V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 6mm |
| Impedance | 15mΩ |
| Body dimensions | Ø5x6mm |
| Diameter | 5mm |
| Capacitance | 180µF |
| Kind of capacitor | low ESR |
| Type of capacitor | polymer |
| Service life | 2000h |
| Max operating temperature | 105°C |