Capacitor: polymer; 390uF; 6.3VDC; SVPE; SMD; ±20%; -55÷105°C; 2000h
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
6SVPE390M
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 6SVPE390M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 390uF; 6.3VDC; SVPE; SMD; ±20%; -55÷105°C; 2000h
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 6.3V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 5.9mm |
| Operating current | 3.9A |
| Body dimensions | Ø6.3x5.9mm |
| Diameter | 6.3mm |
| Capacitance | 390µF |
| Type of capacitor | polymer |
| Service life | 2000h |