Capacitor: polymer; 470uF; 6.3VDC; ESR: 35mΩ; TPB; SMD; ±20%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6TPB470M
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 6TPB470M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 470uF; 6.3VDC; ESR: 35mΩ; TPB; SMD; ±20%
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 6.3V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Impedance | 35mΩ |
| Operating current | 3A |
| Body dimensions | 3.8x7.3x4.3mm |
| Capacitance | 470µF |
| Type of capacitor | tantalum-polymer |
| Service life | 2000h |