Capacitor: polymer; 100uF; 6.3VDC; ESR: 25mΩ; TPE; SMD; ±20%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6TPE100MPB
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 6TPE100MPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 100uF; 6.3VDC; ESR: 25mΩ; TPE; SMD; ±20%
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 6.3V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Impedance | 25mΩ |
| Operating current | 1.6A |
| Body dimensions | 1.9x3.5x2.8mm |
| Capacitance | 100µF |
| Kind of capacitor | low ESR |
| Type of capacitor | tantalum-polymer |
| Service life | 1000h |