Capacitor: polymer; 120uF; 6.3VDC; ESR: 35mΩ; TPE; SMD; ±20%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
6TPE120MAZB
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 6TPE120MAZB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 120uF; 6.3VDC; ESR: 35mΩ; TPE; SMD; ±20%
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 6.3V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Impedance | 35mΩ |
| Operating current | 1.4A |
| Body dimensions | 1.9x3.5x2.8mm |
| Capacitance | 120µF |
| Kind of capacitor | low ESR |
| Type of capacitor | tantalum-polymer |
| Service life | 1000h |