NETWORKING CABLE
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
6XV1870-2B
Tootja: SIEMENS
Tootja tootekood: 6XV1870-2B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NETWORKING CABLE
| Operating temperature | -25...75°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | Cu |
| Number of cores | 4 |
| Resistance to | UV rays, most of oils |
| Wire insulation material | PVC |
| Ethernet category | Cat 5e |
| Kind of wire | SF/UTP |
| Rated voltage | 100V |
| Cable external diameter | 6.5mm |
| Insulation colour | green |
| Cable application | industrial Ethernet, PROFINET |
| Type of wire | data transmission |
| No. of pairs | 2 |
| Shield structure | aluminium foil, tinned copper braid |
| Core marking | colours without colour repetition |
| Earth core | without earth core |
| CPR standard | E<sub>ca</sub> |