Relay: electromagnetic
Kordarv:
20.0
Minimum quantity:
40.0
Tootekood:
7-1393239-2
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 7-1393239-2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | PCB, socket |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Leads | for PCB |
| Height | 15.7mm |
| Body dimensions | 29x12.7x15.7mm |
| Current rating | 16A |
| Coil resistance | 90Ω |
| Rated coil voltage | 6V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Contact current max. | 16A |
| Relay variant | monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 400mW |
| Operate time | 9ms |
| Release time | 6ms |
| Coil current | 66.7mA |