Relay: electromagnetic
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
7-1415537-9
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 7-1415537-9
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Leads | for PCB |
| Number of pins | 14 |
| Height | 16.5mm |
| Body dimensions | 55x16.5x16.5mm |
| Current rating | 8A |
| Coil resistance | 551Ω |
| Rated coil voltage | 21V DC |
| Contact current max. | 8A |
| Type of relay | electromagnetic |