Resistor: wire-wound; with heatsink; screw; 1Ω; 16W; ±5%; 50ppm/°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7-1625966-7
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 7-1625966-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: wire-wound; with heatsink; screw; 1Ω; 16W; ±5%; 50ppm/°C
| Mounting | screw |
| Power | 16W |
| Resistance | 1Ω |
| Type of resistor | wire-wound |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | for soldering |
| Body dimensions | 21x21x11mm |
| Mounting holes pitch | 15.9x14.3mm |
| Temperature coefficient | 50ppm/°C |
| Resistor features | needs additional heatsink, robust mechanical structure |
| Kind of resistor | with heatsink |
| Power without heatsink | 8W |