Converter: step down; Uout: 7.5V; Uin: 8÷36V; 2.4A; 85÷95%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7.5V 2.4A STEP-DOWN D24V22F7
Tootja: POLOLU
Tootja tootekood: 7.5V 2.4A STEP-DOWN D24V22F7
Spetsifikatsioon tootele Converter: step down; Uout: 7.5V; Uin: 8÷36V; 2.4A; 85÷95%
| Type of converter | step down |
| Maximum output current | 2.4A |
| Output voltage | 7.5V |
| Input voltage | 8...36V |
| Additional functions | buil-in soft-start, over-temperature shutoff |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 17.8x17.8mm |
| Efficiency | 85...95% |