Connection lead; M8; PIN: 3; angled; 7.5m; plug; 30VAC; 4A; -40÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7000-08121-0300750
Tootja: MURR ELEKTRONIK
Tootja tootekood: 7000-08121-0300750
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; M8; PIN: 3; angled; 7.5m; plug; 30VAC; 4A; -40÷80°C
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Number of pins | 3 |
| Series | 7000 |
| Max. operating voltage | 30V AC, 30V DC |
| Wire insulation material | PUR |
| Cable length | 7.5m |
| Thread | M8 |
| Connector variant | angled |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | yellow |