Connection lead; female; IP67; 50VAC; 60VDC; 4A; 5m; Series: 7000
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7000-08871-6340500
Tootja: Murrelektronik
Tootja tootekood: 7000-08871-6340500
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; female; IP67; 50VAC; 60VDC; 4A; 5m; Series: 7000
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -25...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | plug |
| Polarisation | A code - DeviceNet / CANopen |
| Number of pins | 4 |
| Series | 7000 |
| Max. operating voltage | 50V AC, 60V DC |
| Wire insulation material | PUR |
| Cable length | 5m |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Cable/adapter structure | M8 female |
| Insulation colour | black |