Connection lead; M12; PIN: 4; angled; 20m; plug; 250VAC; 4A; -25÷85°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7000-12341-6142000
Tootja: MURR ELEKTRONIK
Tootja tootekood: 7000-12341-6142000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; M12; PIN: 4; angled; 20m; plug; 250VAC; 4A; -25÷85°C
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -30...85°C |
| IP rating | IP65, IP66K, IP67 |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Number of pins | 4 |
| Series | 7000 |
| Max. operating voltage | 250V AC, 250V DC |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 20m |
| Thread | M12 |
| Connector variant | angled |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | black |